' Türkü Turan Fan Club '
-Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz!
' Türkü Turan Fan Club '
-Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz!
' Türkü Turan Fan Club '
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiyenin En büyük Türkü Fanına Hoşgeldiniz .

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MeLike EMİROĞLU & Özgün KARAMAN röportaj

YazarMesaj
*..swééTwicH ~
Admin
Admin
*..swééTwicH ~

Rep Puanı : 8
Rep Gücü : 2666

MeLike EMİROĞLU & Özgün KARAMAN röportaj Empty
MesajKonu: MeLike EMİROĞLU & Özgün KARAMAN röportaj   MeLike EMİROĞLU & Özgün KARAMAN röportaj Icon_minitimeSalı Ekim 19, 2010 10:50 am

meLike EmiroğLu

OyuncuLuk hayaLini kurduğunuz bir mesLek miydi?
HayaLini kurduğum mesLekLerden biriydi diyebiLirim.Her çocuk gibi ben de küçükken sürekLi çeşit çeşit
mesLek beLirLerdim.OnLardan biri de oyuncuLuktu.Büyüdükçe de bu isteğim daha sabitLeşip hedefim haLine geLdi.

Dizide sizi cezbeden ne oLdu?
"ÇakıL TaşLarı" dizisinin kadrosuna ajansımın yönLendirmesiyLe gittiğim görüşmeLer ve provaLar sonrasında dahiL oLdum.Tims Productions'a iLk görüşme için gittiğimde projenin bir gençLik dizisi oLduğunu söyLemeLeri beni iLk etapta cezbetti.Ardından kadro beni heyecanLandırdı.Çok iyi oyuncuLar vardı kadroda ve projede yer aLmayı hemen istedim.

Ayçin nasıL bir kız?
Saf,iyi ama damarına basıLdığında çok da kibar davranamayan bir kız...Tek hayaLi üniversite okuyup hayata o gözLe bakabiLmek..ArkadaşLıkLarına önem veren,her ne yaşarsa yaşasın en saf haLiyLe yaşayan,aiLesinin hayata direnişLerini taşıyan,süsLü bir karakter...

RoL için görüntünüzde değişikLik yaptınız mı?
RoL için kendimde değişikLik yapmadım.Sadece dümdüz oLan saçLarımı kıvırcık kuLLanıyorum.Ayçin için daha ideaL bir saç tipi kıvırcık saç.Onun dışında dış görünüşümde ayrıca bir değişikLik yapmama gerek kaLmadı.

Karakteri çıkarırken modeL aLdığınız biriLeri oLdu mu?Yönetmenimiz bu konuda çok yardımcı oLdu... Tabii arkadaş çevremden,hepimizin yaşadıkLarından da biraz bir şeyLer kattım diyebiLirim."ÇakıL TaşLarı" bir gençLik dizisi oLduğu için etrafımda doğaL ortamLarda yaptığım gözLemLerim beni Ayçin'e götürdü.

Genç bir ekipLe çaLışmanın artıLarı neLer?Sette ortam nasıL?
Genç bir ekipLe çaLışmak güzeL,sette ortam güzeL.YönetmenimizLe,oyuncu büyükLerimizLe çaLışmak büyük bir keyif...UstaLardan çok şey öğreniyoruz.SürekLi onLarı gözLemLemek,onLarı takip etmek oLdukça keyif verici.Set zaten bir okuL gibi.

NasıL tepkiLer geLiyor?Sizi şaşırtan bir yorum oLdu mu?
DiziyLe iLgiLi bu zamana kadar oLumsuz hiçbir tepkiyLe karşıLaşmadım.GeLen yorumLarın çoğu "Hepimiz aynı şeyLeri yaşadık,o sıkıntıLı üniversite uğruna stresLi dönemLeri iyi biLiriz" oLuyor.Gerçekten de senaryosuyLa çok hayatımızın içinden konuLar.

RoL arkadaşLarınız arasında en iyi kiminLe anLaşıyorsunuz?
ÖyLe bir ayrımım yok.HerkesLe aram iyi ama kim özeL derseniz Asuman Dabak.

NasıL bir kariyer pLanı beLirLediniz?
PLan yapmıyorum.Sadece kendimi geLiştirmek için seçenekLerimi kuLLanmaya özen gösteriyorum...

Daha önce roL aLdığınız "SamanyoLu" dizisi sizce neden bir sezon sürdü?
Hikaye asLında izLeyici tarafından oLdukça iyi takip ediLiyordu.Ama bazen biLmediğimiz sebepLerden doLayı diziLer bitebiLiyor.

Aşk sizin için ne ifade ediyor,kaLbiniz doLu mu?
Aşk hayata bağLanmak için artık bir neden.

MutLaka oynamaLıyım dediğiniz bir roL var mı?
Kötü bir karakter oynamak isterdim.

Özgün KARAMAN

OyuncuLuğa nasıL başLadınız?
AsLında akLımda oyuncuLuk yoktu.Uğurkan Erez Ajans'a fotomodeLLik yapmak için kaydoLdum.Başvuru formunu doLdurmak üzere gittim ve benim için çok iLginç oLdu bu.ModeLLik için 1.85'in aLtında oLanLarı kabuL etmiyorLardı.Ben de arkadaşımLa beraber başvurdum.O da 1.91 boyundaydı.Ben de 1.81 diye yazdım oraya.2005'te ve 2006'da çekiLmiş iki fotoğrafımı yoLLadım ve iLginç bir şekiLde kabuL ediLdim.Sonra görüşmeLere gittim.Bana aynı zamanda cast işLeriyLe de uğraştıkLarını söyLediLer.Ve benim için çok yararLı oLacağını anLattıLar.AiLemLe görüştükten sonra kabuL ettim.Babam biLhassa kabuL etmemi çok istedi.Bunun benim hayatımda sadece oyuncuLuk açısından değiL,kendime oLan güvenim ve kişiseL geLişimim konusunda da çok faydaLı oLacağını düşünüyordu.

Dizide roL aLma süreciniz nasıL gerçekLeşti?
Bu süreç çok hızLı oLdu.Deneme çekimi için bizim ajansımıza geLmişLerdi,beni çektiLer ve ertesi gün yönetmen görüşmesine çağrıLdım.Bir an da kendimi tanıtımda buLdum.Hatta tanıtımda oLan tek oyuncu bendim.Yönetmenimiz Çağatay Tosun'un yanına gittim ve "Hocam ben hangi roL için buradayım?" diye sordum.O da "Cenker,Cenker" dedi.(GüLüyor)Ben de orada öğrendim,o kadar hızLı oLdu yani.

Cenker nasıL bir karakter?
Cenker roLü bana iLk geLdiği zaman bir yanLışLık oLduğunu düşündüm.(GüLüyor)Ajansımızın yöneticisi BiLLur Erez'e Cenker roLünün bana veriLip veriLmediğini sordum.Çünkü bana iki tane roL veriLmişti,biri Ekrem,diğeri Cenker'di.BunLarın hangisine çaLışacağımı sordum.Sonra ben de iki roLe de çaLışıp gittim ve Cenker'i bir arkadaşıma benzettim.Ona çok benzeyen bir arkadaşım var.Cenker,kendi iç dünyasıyLa haşir neşir bir çocuk.Çok fazLa bir sosyaL yaşantısı yok,kızLarLa hiç iLişkisi yok.Zaten karşıLıkLı konuşması mümkün değiL.Düşünsenize adam kusuyor yani...(GüLüyor)Çok heycanLı oLduğu için de biri ona bağırdığı zaman ya da yüksek bir adrenaLine girdiği zaman kusma noktasına geLebiLen bir tip.O yüzden de biraz uç bir noktada oLduğu için başLarda zorLandım.Çünkü düz oynanabiLecek bir adam değiL.Ama bir iki arkadaşımı gözLemLeyerek bunu başardım.Bu nedenLerden doLayı da Cenker'Le hiç ortak noktam yok.

CanLandırmak istediğiniz farkLı roLLer var mı?
Çok dram beni sıkar diye düşünüyorum.Çok isterdim asLında çünkü insan neLeri yapabiLeceğini merak ediyor.Sonuçta benim bir tiyatro geçmişim yok.Ama bu diziye baktığım zaman Doğan karakterini canLandıran Çağrı arkadaşımızın sahneLerinde çok kötü oLuyorum.Ben bunu yapmak istemezdim diye düşünüyorum.İnsanLarı daha çok güLdürmek isterim.Bazen iyi ki Cenker'i oynuyormuşum dediğim de oLuyor.Şuan da mutLuyum.Ama her roLü oynamak isterim.

NasıL geri dönüşümLer aLıyorsunuz?
ALdığım tepkiLer çok hoşuma gidiyor.BazıLarı gerçek hayatta Cenker gibi oLduğumu düşünüyorLar.Hatta "OğLum çok saLaksın ya" diyenLer biLe oLuyor.(GüLüyor)NormaLde öyLe biri oLmadığımı açıkLamaya çaLışsam da seyirci o karakteri kafasına yerLeştirmiş ve öyLe devam ediyor zaten.
Demek ki,inandırıcı oLuyorum.(GüLüyor)Bu başta sıkıntı yaratıyordu benim için.Bir an da tanınmak beni biraz etkiLer gibi oLdu başLarda ama sonradan çok aLıştım.Şuan da da sokakta biri yanıma geLip konuşmaya çaLıştığında bundan hiç rahatsız oLmuyorum.Çünkü bu aykırı bir karakter değiL.Benim için çıLdıran tipLer yok.KurtLar Vadisi'nde oynamıyorum sonuçta,hadi Memati oLsam beLki...(GüLüyor)O yüzden sıkıntı yaratmıyor.

Diğer gençLik diziLerini rakip görüyor musunuz?
Bizim dizimizin farkLı oLduğunu düşünüyorum.Çünkü seyirci bu işin içinden nasıL çıkarım diye merak ediyor.Diğer diziLer gibi seyircinin gözLerini boyamıyoruz.Bizim dizimiz normaL hayatı anLatıyor ve çok doğaL bir yapısı var.Üniversiteye hazırLananLarın nasıL bir süreçten geçtikLerini anLatıyor.Bu anLamda diğer diziLerin rakip oLduğunu da düşünmüyorum.

KaLbiniz doLu mu?Aşka nasıL bakıyorsunuz?
KaLbim doLu,bir kız arkadaşım var.Ben iLişkime ciddi bakarım,iLeriye dönük düşünürüm ama "Bu kadınLa evLeneceğim" diye değiL.Karşımdaki insan benimLe mutLuysa,ben de onunLa mutLuysam aşk budur.Aynı anda aynı şeyi düşünüp söyLediğimiz zaman hoş oLuyor.Bakışarak biLe anLaşıyoruz.

-MiLLiyet TeLevizyon Eki-
https://turkuturanfan.yetkin-forum.com

MeLike EMİROĞLU & Özgün KARAMAN röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pelin'le Çok Özel Bir Röportaj
» Türkü Turan Röportaj